TEME
“To što se Dodik plaši da dođe u Sarajevo,
to je propaganda. On ovaj grad ne doživljava kao glavni grad BiH. Jednom je
izjavio da ga je sin pitao kako je bilo u Teheranu “, kazao je Divjak

FOTO: Divjak (public)
Penzionirani general Armije BiH Jovan
Divjak komentirao je za Avaz.ba izjave političara iz Republike Srpske povodom
obilježavanja 25. godišnjice od slučaja “Dobrovoljačka”. Iz manjeg bh. entiteta
stizale su optužbe da je zbog obilježavanja formiranja “Zelenih beretki” teško
garantirati sigurnost učesnika obilježavanja stradanja vojnika JNA. On je rekao
da je neprihvatljiva politizacija ovog slučaja.
– Nažalost, ubijeni su pripadnici JNA koji
su izvršili napad na Sarajevo. Dakle, to nisu građani BiH. To što se Dodik
plaši da dođe u Sarajevo, to je propaganda. On ovaj grad ne doživljava kao
glavni grad BiH. Jednom je izjavio da ga je sin pitao kako je bilo u Teheranu –
kazao je Divjak.
On je rekao da ga više zabrinjava izjava
predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Mladena Ivanića. – Mene više on brine s
neprihvatljivim izjavama. On je rekao da se u Dobrovoljačkoj desio najveći
zločin u BiH, a nikada nije spomenuo da se desio genocid u Srebrenici.
Londonski sud, kada je bio proces Ejubu Ganiću, rekao je da je 2. bio sukob
dvije vojske, a 3. da se desio zločin u Dobrovoljačkoj. Priča Srba o više od 40
mrtvih je neargumentirana, jer u Dobrovoljačkoj zvanično, a potvrdio je i
general Milutin Kukanjac, koji je bio svjedok događaja, je šestero mrtvih –
rekao je Divjak.
(TBT)






