POLITIKA
Nakon što su lideri SDA poslali jasnu
poruku rukovodstvu SDP-a, svom nekadašnjem koalicionom partneru iz prethodnih
mandata, da im je bolje da još dugo ostanu opozicija, stigao je odgovor iz
SDP-a.

FOTO: Nikšić (Klix.ba)
Nakon što su lideri SDA poslali jasnu
poruku rukovodstvu SDP-a, svom nekadašnjem koalicionom partneru iz prethodnih
mandata, da im je bolje da još dugo ostanu opozicija, stigao je odgovor iz
SDP-a.
“Stranka demokratske akcije svojim
saopćenjem u kojem je nabrojala tobožnjih deset ključnih grešaka SDP-a,
pokazala je kako SDA dosljedno primjenjuje metodu laganja koju je prilikom
svjesne sabotaže zahtjeva za reviziju presude protiv Srbije vrhunski ispoljio
njen predsjednik Bakir Izetbegović, skrivajući ključnu činjenicu od kompletnog
naroda. On do danas nema hrabrosti reći istinu, a svi znamo da ko laže taj i
krade”, poručuju iz SDP-a.
SDA je naglasila greške iz vremena
vladavine SDP-a, a naročito u procesu privatizacije.
Ipak, iz tabora koji predvodi Nermin Nikšić
nisu im ostali dužni.
“Gospodo iz SDA priznajemo da je
najveća greška SDP-a što je povjerovao da se sa SDA može graditi BiH po mjeri
svih njenih građana te je sa ovom strankom napravio vlast 2011. godine. Tu
grešku više nikada nećemo ponoviti jer SDA ne želi graditi BiH, već isključivo
privatnu fildžan državu”, zaključuju u saopćenju.
(TBT)






