POLITIKA
Aktuelni načelnik Općine Bugojno Hasan Ajkunić, koji je na
prošlim lokalnim izborima dobio povjerenje građana kao neovisni kandidat,
saznaje Faktor, vratio se u Stranku demokratske akcije (SDA)

FOTO: Ajkunić, Izetbegović (Faktor.ba)
Ajkunić je potpisao pristupnicu SDA, a motiv povratka je,
kako saznajemo od izvora bliskih vrhu te stranke, revolt zbog opstruiranja
infrastrukturnih radova u općini Bugojno neusvajanjem Zakona o akcizama u BiH.
Podsjećanja radi, usvajanje Zakona o akcizama u BiH je,
između ostalog, značilo i aktiviranje sredstava potrebnih za izgradnju
obilaznice Novi Travnik – Bugojno.
Ajkunić je danas održao sastanak sa članom Predsjedništva
BiH Bakirom Izetbegovićem i potpredsjednicom Federacije BiH Melikom
Mahmutbegović, na kojem je prezentirao probleme sa kojim se suočava Bugojno.
(TBT)






