POLITIKA
“Pravi državnik pokazao bi činjenice svom narodu, svim
svojim sugrađanima, partnerima u koaliciji – i onda tražio od njih podršku. Zajedno
bi odlučili šta uraditi”, kazao je Moore prenosi Avaz.ba

FOTO: Moore (Screenshot)
Jonathan Moore, šef Misije OSCE-a u BiH, gost je večerašnje
emisije “U škripcu” na TV Alfa. Moore govori o reviziji, političkim krizama,
ali i pozitivnim signalima u zemlji.
– Neki ljudi imali su neke informacije, imali su pismo
Međunarodnog suda pravde, i nisu to objelodanili. Mislim da bi bilo bolje da su
se ponašali drugačije. Mislim da lideri moraju biti iskreni, praktični i
otvoreni prema ljudima u svojim, ali i u strankama u koaliciji – rekao je
Moore.
Prema njegovim riječima, to nije pitanje samo jednog naroda,
jedne stranke.
– Pravi državnik pokazao bi činjenice svom narodu, svim
svojim sugrađanima, partnerima u koaliciji – i onda tražio od njih podršku.
Zajedno bi odlučili šta uraditi – kazao je Moore prenosi Avaz.ba.
Poručio je i da su izmjene Izbornog zakona BiH neophodne, te
da je siguran kako namjera vlasti nije osnivanje trećeg entiteta.
– Tu postoje i presude Ustavnog suda BiH. Izborni zakon
treba mijenjati, ali sumnjam da postoji mogućnost odgađanja izbora, iako
postoji mogućnost za nove političke krize – tvrdi Moore.
Komentirao je i osnivanje “dvije škole pod jednim krovom” u
Jajcu, na kojem se insistira, iako to ne žele ni učenici, a ni roditelji.
– Ta hrabra djeca su moji heroji. Oni su se digli protiv
podjele, i to je nešto vrlo pozitivno za sve Bosance i Hercegovce – kazao je
Moore.
Emisija “U škripcu” emituje se ponedjeljkom u 21 sat.
(TBT)






