POLITIKA
“Najiskrenije Vam čestitam pobjedu na
izborima na kojima su glasači prepoznali Vaše strateško liderstvo i viziju
moderne, stabilne i prosperitetne Njemačke i EU”, napisao je predsjedavajući
Vijeća ministara BiH

FOTO: Zvizdić, Merkel (klix.ba)
Predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis
Zvizdić uputio je čestitku za izbornu pobjedu saveznoj kancelarki Njemačke
Angeli Merkel.
“Najiskrenije Vam čestitam pobjedu na
izborima na kojima su glasači prepoznali Vaše strateško liderstvo i viziju
moderne, stabilne i prosperitetne Njemačke i EU. Vaša pobjeda za Bosnu i
Hercegovinu
predstavlja izuzetno važan kontinuitet u podršci našem putu ka EU
integracijama, kao i dodatnu sigurnost da će BiH, ali i Zapadni Balkan u
cjelini, nastaviti putem evropskih integracija, ekonomskog razvoja i očuvanja
regionalne stabilnosti. Uvjeravam Vas da će Bosna i Hercegovina i dalje ostati
pouzdan partner u prihvatanju evropskih vrijednosti i promociji sigurnosti i
stabilnosti”, napisao je predsjedavajući Vijeća ministara BiH.
(TBT)






