BOSNA
Predsjedavajući Predsjedništva BiH rekao da će insistirati
do kraja da se sazna ko je to učinio i ko su nalogodavci

FOTO: Čović (public)
Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Dragan
Čović izjavio je danas da je napad na Aleksandra Vučića u Srebrenici, koji se
desio prije dvije godine, “šamar” BiH i da je velika obaveza na
institucijama BiH da se to riješi i saznaju počinioci i nalogodavci.
“Jer kada ste domaćin, tako treba i da se ophodite
prema gostu”, rekao je Čović odgovarajući na pitanja na zajedničkoj
konferenciji za novinare sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Kako je rekao, bilo je “previše i njih iz institucija i
vlasti BiH i gostiju, i predstavnika Međunarodne zajednice, medija… Svi su
vidjeli što se dogodilo”.
Dodao je da će insistirati do kraja da se sazna ko je to
učinio i ko su nalogodavci.
Čović je rekao da se to ne smije staviti pod tepih, bez
obzira na to što je predsjednik Srbije i tada odmah pružio ruku, a nakon toga i
pozvao članove Predsjedništva BiH da dođu u Beograd, gdje je pokazao kako se
ponaša pravi domaćin.
Vučić je prije odgovora Čovića reagirao na to pitanje,
rekavši da bi mu, bez želje da se miješa, lakše bilo da ono nije postavljeno,
te da su mu važniji odnosi između dvije zemlje, od onoga što se nekome nešto
lično dogodilo.
“Ispada kao da smo se dogovarali…Važnije mi je kakvi
su odnosi između Sbije i BiH, nego šta se nekome lično događalo. I to nema
mnogo smisla, imajući u vidu šta smo prolazili pre 25 godina, imajući u vidu
naša dva naroda”, rekao je Vučić.
On je nakon izlaganja Čovića zahvalio Sarajlijama na dočeku.
“Hvala Sarajlijama na gostoprimstvu”, rekao je i
dodao da bi se na prste jedne ruke mogli izbrojati oni koji bi nešto ružno
rekli ili gestikulirali i podvukao da “valjda i to nešto znači”.
(TBT)






