POLITIKA
Član Nezavisnog bloka u Parlamentu BiH
Senad Šepić obzanino je danas i zvanično da se u BiH stvara nova politička
stranka, a naziv će joj biti Narodni nezavisni blok-Pokret za Evropu

FOTO: Šepić (Klix.ba)
Član Nezavisnog bloka u Parlamentu BiH
Senad Šepić obzanino je danas i zvanično da se u BiH stvara nova politička
stranka, a naziv će joj biti Narodni nezavisni blok-Pokret za Evropu, a kako je
pojasnio vrijeme je da se vlast vrati narodu.
Osnivačka skupština održat će se 10.
septembra, a u Parlamentu BiH prezentirana je Platforma za oslobađanje
potencijala i pokretanje BiH.
Šepić je kazao kako će do 90 posto ovog
pokreta činiti novi mladi ljudi, ali da vode razgovore i s članovima političkih
stranaka iz SNSD-a, HDZ BiH i drugih političkih subjekata.
Šepić nije naveo imena tih osoba s kojima
je pričao istaknuvši da oni i nisu prioritet, jer će se stranka bazirati na
mladim, obrazovanim ljudima uz one koji su već duže politički aktivni, ali koji
su uspjeli ostati čistvog obraza i koji se ne boji pravne države.
Nova politička opcija prema riječima Šepića
zalagat će se za bolji standard života ljudi, da svaki građanin u BiH ima
zdravstveno osiguranje, da živimo po vrijednostima EU te za što brži ulazak BiH
u EU i NATO.
Predstavio je 11 tačaka koje je je ova
Platforma donijela na sjednici Inicijativnog odbora. Šepić je predsjedavajući
ovog Inicijativnog odbora, a dopredsjedavajući je Fuad Kasumović, gradonačelnik
Zenice.
– Politika se mora vratiti narodu jer je
danas ukradena od njega. Želimo praviti nove mostove i ujediniti sve kako bismo
pokrenuli i promijenili BiH. Želimo na izborima sljedeće godine ponuditi nova
lica koja će donijeti promjene – kazao je Šepić.
U zaključcima su naveli kako će se boriti
za oslobađanje od politike svađe, inata i traženja problema te za politiku koja
uključuje, motivira i nudi rješenje.
Danas je istaknuto kako ne žele biti dio
politike koja je dvije decenije potrošila na beskonačne rasprave o promjeni
Ustava koja je rezultirala samo amandmanom koji se tiče Brčko distrikta.
Također, fokusirat će se na ekonomsku politiku koja će raditi na razvoju,
zapošljavanju i smanjenu siromaštva.
–
Zalažemo se za oslobađanje od lošeg upravljanja javnim firmama koje su u
državnom vlasništvu. Ima ih 547 i aktuelne vlasti priznaju da loše upravljaju
njima, da imaju loše rezultati i da su skup proizvod. Zalažemo se za
oslobađanje od lošeg obrazovanja, a za njegovo prilagođavanje zahtjevima
tržišta – kazao je Šepić.
On je dodao da je Platforma otvorena za sve
građane BiH i da svi mogu ugraditi prijedloge.
“Milion ljudi ne glasa u BiH, i ima sigurno
razlog zbog toga. Ja želim da damo priliku mladima i onima koji do sada nisu
imali prilike pokazati svoje znanje, jer nisu bili podobni. Želimo da
promijenimo stanje i da ponudimo nova lica, novu vrijednost, vrijednost koja će
moći dati rješenja za aktuelne probleme u BiH”, dodao je Šepić.
(TBT)






