POLITIKA
„Ako im se ne suprostavimo, svi zajedno, i
lijeve i građanske opcije, i sindikati i intelektualci, odradiće ono što
oružjem nisu uspjeli, raščerećiće ovu zemlju“, rekao je Komšić

FOTO: Komšić (N1)
Zajednička javna tribina Demokratske fronte i
Socijaldemokratske partije na temu “Kuda ide Bosna i Hercegovina?” održana je
sinoć u Ilijašu, saopćeno je iz DF-a.
Obraćajući se prisutnima, predsjednik Demokratske
fronte Željko Komšić je konstatirao da, ako se ovako nastavi, ako ista
nacionalistička oligarhija ostane na vlasti, ne može biti siguran u kakvoj ćemo
zemlji živjeti 2020. godine.
”Ovi na vlasti jesu do sada neopjevana banda!
Baš ih briga za narod! Jedini princip koji vlada je – daj meni”, izjavio je
Komšić, što je popraćeno aplauzom. ”Ovo je cirkus od zemlje, dodao je i naveo
najsvježiji primjer. Naime, tekst nedavno tijesno usvojenog Zakona o akcizama,
’em je štampan na tri jezika (srpski, hrvatski, bosanski), ’em se tekstualno
razlikuje. U verziji na srpskom jeziku”, kazao je Komšić.
Miletu je dato da raspolaže sredstvima
prikupljenim od akciza, dok u druga dva teksta (čitaj: Federaciji BiH) sve pare
idu na podračun namjenjen izgradnji cesta”, navedeno je u saopćenju.
“Sada treba pitati gospodina Wigemarka, koji
je zapravo od ta dva zakona na snazi!?“, kaže Komšić. „Ako im se ne
suprostavimo, svi zajedno, i lijeve i građanske opcije, i sindikati i
intelektualci, odradiće ono što oružjem nisu uspjeli, raščerećiće ovu zemlju.
Mi to nećemo dozvoliti, ali imamo li i mi i vi hrabrosti i petlje da to
uradimo, jer su ljudima kupili i uzeli dušu, pamet i ulili strah od promjena“,
rekao je Komšić.
“Ako treba da se u izbornoj borbi tučem
sa Čovićem, rado ću”, poručio je on, saopćeno je iz DF-a.
Predsjednik SDP-a BiH, Nermin Nikšić istakao
je da ova partija sve čini da bude prisutna u svim dijelovima Bosne i
Hercegovine. Za nedelju je najavio otvaranje prostorija SDP-a u Banja Luci na
kojem će im se pridružiti i u partiju učlaniti brojne nove pristalice i u ovom
dijelu Bosne i Hercegovine. To isto treba raditi i u Zapadnoj Hercegovini, gdje
svakim danom lijeva opcija dobija sve više pristalica.
“Mi smo na prekretnici: ili ćemo prihvatiti
principe ZAVNOBIH-a ili je ova zemlja osuđena na propast. Ni za nas, ni za DF
patriotizam nije značka na reveru“, rekao je Nikšić i dodao da je patriotizam
borba za državu, za čovjeka, za komšiju, za radnika i poštenog poslodavca.
(TBT)






