BOSNA
Građanski savez smatra da je potpisivanje tzv.
Protokola o saradnji na realizaciji projekta “Snabdijevanje prirodnim
gasom krajnjeg kupca – Rafinerije nafte Brod” Republike Hrvatske s Vladom
RS-a nastavak neprijateljskog djelovanja RH prema BiH

FOTO: Bajrović (NAP)
Građanski savez smatra da je potpisivanje tzv.
Protokola o saradnji na realizaciji projekta “Snabdijevanje prirodnim
gasom krajnjeg kupca – Rafinerije nafte Brod” Republike Hrvatske s Vladom
RS-a nastavak neprijateljskog djelovanja RH prema BiH, a koji ima za cilj da se
nekad u budućnosti podeblja Hrvatska “kifla” na račun teritorije BiH.
Kako je danas saopćeno iz GS-a, nakon nedavnih
prijetnji premijera Hrvatske da će BiH poslije izbora postati Mostar ako ne
dođe do izmjena Izbornog zakona, djelovanje ministra zaštite okoliša i
energetike Tomislava Ćorića nastavak je specijalnog rata Hrvatske Vlade protiv
BiH.
”Ministar Ćorić nakon potpisivanja protokola
izjavio je: “da su Hrvatska i RS potpisale međudržavni sporazum koji
otvara prostor za saradnju dvije pravne osobe”. Ovakvim djelovanjem Vlada
RH pokazuje da im je važnije raditi na uništenju BiH, nego na ozdravljenju
posrnulog Agrokora i čuvanju sigurnosti u regiji koja je preduslov za
turističku industriju od koje Hrvatska i živi. Mi GS-u smo potrošili više od
godinu dana da objasnimo javnosti da je politika Hrvatske Vlade prema BiH u
neprijateljska, te da je jedini cilj takve politike ispunjavanje ratnih
ciljeva, a sve na račun teritorije BiH”, saopćeno je danas iz GS-a.
Kako je naglašeno u saopćenju, ”što je više
SDA, to je manje BiH”.
”GS se iskreno nada da građani BiH jasno
uviđaju da SDA djelima ne pokazuje državotvornu politiku niti je državotvorna
stranka. Jer kako objasniti slikanje Bakira Izetbegovića sa Kolindom Grabar
Kitarović u Dubrovniku za vrijeme potpisivanja Protokola izmedju RH i entiteta
RS? Dakle, Izetbegović planduje sa zvaničnicima RH koji direktno napadaju na
državu BiH i saučestvuju u blokiranju izgradnje gasovoda Bosanski Brod –
Zenica, kojim je blokiran dotok gasa u FBIH sa dvije strane. Sve što se događa
sa BiH u skoro tri decenije vladavine SDA bez trunke sumnje potvrđuje naše
stajalište da je SDA saučestvovala u svim pokušajima uništenja državnosti BiH,
što potvrđuje i ovaj slučaj. Da ponovo zaključimo: što je više SDA, to je manje
BiH”, navedeno je u saopćenju Građanskog saveza.
(TBT)






