POLITIKA
„Niko, a pogotovo direktorica jedne
zdravstvene ustanove, ne smije u svojim istupima sijati strah u javnosti te se
na najprizemnije načine obračunavati sa neistomišljenicima“, istakla je u
saopćenju Sabina Ćudić, potpredsjednica Naše stranke

FOTO: Ćudić (N1)
“Direktorica Kliničkog centra
Univerziteta u Sarajevu Sebija Izetbegović prevršila je svaku mjeru davši
intervju za BHRT u kojem je za ljekare koji su otišli s KCUS-a izjavila da
ustvari nisu otišli nego da su samo promijenili agregatno stanje”, navela
je potpredsjednica Naše stranke Sabina Ćudić.
“Izjave direktorice su u toj mjeri
problematične da je i sama BHTV povukla najavljeni intervju iz svog
programa”, navela je.
“Kada ljudi mijenjaju agregatno
stanje, to nam u svijest priziva logore i ljudska tijela. Alarmantno loše
stanje na KCUS-u kojeg svakodnevno napuštaju vrsni ljekari, gdje se, sada već
redovno dešavaju i pobune najranjivijih i najugroženijih pacijenata, kao što su
pacijenti onkologije, zbog uvjeta liječenja, neće se maskirati bahatom
retorikom. Gospođa Izetbegović u KCUS-u proizvodi stvarnost koja je bliska
mraku koji izbija iz njenih riječi. Niko, a pogotovo direktorica jedne
zdravstvene ustanove, ne smije u svojim istupima sijati strah u javnosti te se
na najprizemnije načine obračunavati sa neistomišljenicima. Vrijeme je da
gospođa Izetbegović promijeni retoriku, ali i struku“, istakla je u saopćenju
Sabina Ćudić, potpredsjednica Naše stranke.
(TBT)






