POLITIKA
„Dodik samo manipulira javnošću i to je
narod prepoznao. Samo bih da ga pitam, šta je bilo s referendumom o
nezavisnosti RS koji je obećao?”, upitao je Crnadak

FOTO: Crnadak (Klix.ba)
PDP je danas u Banjoj Luci predstavio
aktivnosti Gradskog odbora, a ministar vanjskih poslova BiH Igor Crnadak tom prilikom
je prokomentarisao izjavu Milorada Dodika da ne odustaje od sna da RS i Srbija
budu jedno, sukob pozicije i opozicije u Narodnoj skupštini RS te najave SNSD-a
da će se u manjem bh. entitetu desiti makedonski scenarij.
“Srce svih nas koji živimo u Republici
Srpskoj je jednim dijelom u Srbiji i i svi kad odemo u Beograd osjećamo da smo
među svojima. Dodik samo manipulira javnošću i to je narod prepoznao. Samo bih
da ga pitam, šta je bilo s referendumom o nezavisnosti RS koji je
obećao?”, upitao je Crnadak.
Kazao je da je u NSRS ove sedmice
demonstrirana sila i da pozicija zna da se nijedna vlast nije održala na silu
te da takvo ponašanje pokazuje da su izgubili kompas.
“Ne znam na šta misle ovi iz vlasti
kada spominju makedonski scenarij, tamo je nerede napravila vladajuća
struktura. Ne razumijem zašto plaše građane. Desit će se scenarij Republike
Srpske, a to je da vlast konačno ode i da RS konačno dobije poštenu i čestitu
vladu”, istakao je Crnadak.
Članovi Gradskog odbora PDP-a su najavili
da će biti prisutni u svakoj banjalučkoj ulici i da nikada neće odustati od
svojih snova da RS bude ekonomski stabilno i prosperitetno društvo.
(TBT)






