BOSNA
Pelješki most je interes BiH i s moje pozicije nema nikakvih
smetnji da se taj most gradi – izjavio je predsjedatelj Predsjedništva BiH
Dragan Čović u četvrtak u Čitluku nakon puštanja u rad Transformatorske stanice
(TS) 110/xkV Čitluk 2

FOTO: Čović (public)
Pelješki most je interes BiH i s moje pozicije nema nikakvih
smetnji da se taj most gradi – izjavio je predsjedatelj Predsjedništva BiH
Dragan Čović u četvrtak u Čitluku nakon puštanja u rad Transformatorske stanice
(TS) 110/xkV Čitluk 2.
Iznoseći svoj stav oko pitanja Pelješkoga mosta, u odnosu na
donesenu Deklaraciju o istom pitanju, Čović je kazao kako Pelješki most treba
što prije graditi kako bi se rasteretio Neum i omogućio normalan dolazak
turista u taj grad.
– S jedne strane osigurali bi razvoj čitavog našeg područja,
a s druge bi omogućili jačanje
dobrosusjedskih odnosa, a ne stvarali konflikte u okruženju – ocijenio je
Čović.
Dodao je kako je različitim komentarima o tom pitanju, BiH
napravljeno već dovoljno štete te da bi bilo dobro prestati s daljnjim komentarima.
Zastupnički dom Parlamenta BiH u srijedu je usvojio
neobvezujuću Deklaraciju o Pelješkom mostu kojom se traži prekid tog hrvatskog
projekta do usuglašavanja otvorenih pitanja s Hrvatskom o graničnoj crti na
moru.
(TBT, Fena)






