GENOCID
“11. jula moramo imati na umu sve
žrtve i budućnost BiH te koju ulogu možemo da imamo i mi zajedno s partnerima
iz BiH”, rekao je Moore

FOTO: Moore (Klix.ba)
Ambasador Jonathan Moore, šef Misije OSCE-a
u Bosni i Hercegovini, rekao je uoči komemoracije žrtvama genocida u Srebrenici
da se prošlost ne može zaboraviti, ali da građani BiH moraju živjeti u
sadašnjosti.
On je rekao da se moraju poštovati prava
svih građana BiH i da se nikada ne smije zaustaviti potraga za pravdom. Istakao
je da OSCE radi u korist vladavine prava.
Moore je kazao da žrtve i preživjeli ni
danas nemaju pravdu i satisfakciju te da OSCE radi sve da građani BiH mogu
živjeti u zemlji s dobrim pravosudnim institucijama.
“11. jula moramo imati na umu sve
žrtve i budućnost BiH te koju ulogu možemo da imamo i mi zajedno s partnerima
iz BiH”, rekao je Moore.
Ambasador je poručio da se ne može
zaboraviti prošlost, ali da se mora živjeti u sadašnjosti. Istakao je da se bol
i tuga ne mogu zaboraviti i da se to ne može tražiti ni od koga.
“Trebamo govoriti o načinu izgradnje
boljeg i prosperitetnijeg društva u ime svih građana BiH”, kazao je Moore.
Što se tiče aktuelnog načelnika Srebrenice
Mladena Grujičića, Moore je kazao da mu je Grujičić u više navrata kazao kako
on želi raditi za dobrobit svih građana Srebrenice.
(TBT, Agencije)






