Čistka u SDA TK je neminovna. Već se počelo raditi na njoj, a predvodi je kontroverzni tajkun Abdurahman Hodžić Hodža, vlasnik građevinske firme HIH. Hodžić inače slovi za “janje koje dvije sise sisa”. Zapravo je upravo on “vlasnik” SDA i DF-a na Tuzlanskom kantonu.
Hodžiću je svojevrstan problem predstavljalo to što je Safet Softić imenovan u kadrovsku komisiju SDA, međutim kada je Hodžić shvatio da je to uradio Izetbegović iz pragmatičnih razloga, jer je Softić predsjednik Sabora Islamske zajednice BiH, onda je krenuo u napad. Po svemu sudeći prvi će “zaplatiti” Salko Zildžić, piše PRESS.
Možda ni sam Hodžić ne zna zbog čega je dobio mig da se otarasi Zildžića. A radi se o njegovoj kriminalnoj ulozi i sprezi sa radikalnim selefijama poput braće Mehić, inače vlasnicima „Flek security“ iza kojih stoje notorna kriminalna djela poput ubistava.
Nakon što su mediji objavili ovakve informacije da su braća Mehić financirali neke stranačke aktivnosti iza kojih je stajao Zildžić, a iz kojih se može zaključiti postojanje stranačkih falangi i batinaša, Osman Mehmedagić Osmica je dobio direktive da iste rasformira i udalji sa stranačkih pozicija. S obzirom da je Zildžić predvodio grupu stranačkih batinaša na skupu podrške kad je Osmica bio uhapšen, ovaj mu je teško palo. Zato je ovaj zadatak povjeren beskrupuloznom tajkunu Hodžiću. Zato je očekivati novu rundu okršaja ravnu onoj koju su nekad vodili Mirsad Kukić Kuko i Bego Gutić. Upravo je Kukić sumnjao da je Damir Mehić Bibi bacio bombu na njegov kafić. To je realna moć na kojoj počiva SDA u tuzlanskoj regiji.
(TBT)






