POLITIKA
“Kako god bilo, to što su ministri
dogovarali, pregovarali itd., i ako su bilo šta dogovorili, nikada nije
verificirano na nadležnim organima, Predsjedništvu BiH i u Parlamentu BiH“,
kaže Komšić

FOTO: Komšić (Vijesti.ba)
Predsjedništvo BiH u sastavu Nebojša
Radmanović, Haris Silajdžič i Željko Komšić je u oktobru 2007. godine donijelo
Zaključak koji se tiče inicijative za gradnju Pelješkog mosta, a kojim se
negira postojanje bilo kakve saglasnosti nadležnih institucija BIH za njegovu
gradnju.
Tadašnji član Predsjedništva BIH Željko
Komšić za TV1 kaže da je Predsjedništvo BiH imalo jedinstven i usaglašen stav
po pitanju naše granice i gradnje mosta i da je javnost već upoznata sa tom
činjenicom.
“Hrvatska ima pravo graditi most ali
isključivo u dogovoru sa BiH, odnosno organima države BiH koji su nadležni za
vođenje vanjske politike. Taj dogovor mora podrazumjevati riješeno pitanje
granica BiH sa Hrvatskom, kao i pitanje pristupa BiH otvorenom moru“, kaže Komšić
za TV1.
Komšić dodaje da su po pitanju dimenzija
mosta, vođeni razgovori na nivou ministarstava, ali da ne zna je li i šta
dogovoreno jer su to radili resorni ministri.
“Kako god bilo, to što su ministri
dogovarali, pregovarali itd., i ako su bilo šta dogovorili, nikada nije
verificirano na nadležnim organima, Predsjedništvu BiH i u Parlamentu BiH“,
kaže Komšić.
(TBT, TV1)






