Bivši reis Mustafa Cerić objavio je na svom Facebook profilu otvoreno pismo predsjedniku SDA, Bakiru Izetbegoviću.
„Dragi Bakire, naš prijatelj me posebno upozorio na činjenicu da ste ti i Ismet djeca od Mladih muslimana, rahmetli Alije Izetbegovića i Munira Gavrankapetanovića, dva svijetla imanska i moralna simbola naše muslimanske zajednice. Gotovo kroz suze mi je govorio o svojoj duševnoj patnji zbog toga što je percepcija u medijima takva da se dvije mladomuslimanske familije javno svađaju oko sitne dunjalučke koristi ili oko nerazumne ljudske sujete. Veli, teško mu pada kad vidi one koji napadaju jednoga u odbrani drugoga, kao i one koji brane jednoga u napadu na drugoga. Kaže, ne može ni zamisliti kako bi se osjećali rahmetli Alija i Munir da vide kako se njihova djeca, nakon svega što su oni i naš narod u cjeli preživjeli, javno optužuju pred svijetom, tražeći zaštitu i od onih koji bi opet, ako bi im došlo ruke, njih progonili.
To nije samo depresivno, već je i porazno za našu naciju i državu. Veli, Bakiru se to mora reći jasno i glasno. Bakir mora shvatiti da percepcija ne prizna logiku jer se logika predaje pred percepcijom, koja se u javnosti pravi tako da napad na prof. dr. Ismeta Gavrankapetanovića, opravdan ili neopravdan, pravi veliku štetu ne samo porodicama Izetbegović i Gavrankapetanović, već i cijelom bošnjačkom/bosanskom korpusu“, napisao je između ostalog Cerić.
(TBT)






