Iako je manje poznato da je albanskim premijer Edi Rama, prije svega umjetnik, pa tek onda političar, u jednoj berlinskoj galeriji u toku je izložba njegovih crteža.
Fotografiju sa izložbe, Rama je objavio na svom Tviter profilu, bez komentara.

FOTO: (Twitter/Edi Rama)
Kao umjetnik, za svoja djela korisiti specifičan materijal: dokumenta koja su mu pod rukom u kabinetu.
Rama je ranije u intervjuu za DW rekao da njegovi crteži nemaju nikakve veze sa politikom.
“Jednostavno crtam. Crtam tokom sastanaka, crtam tokom telefonskih razgovora, u pauzama. To je veoma prirodan proces. Ruka prati oko i oko prati ruku, dok je fokus na diskusiji, na radu, na odlukama koje treba donijeti, pitanjima koje treba riješiti”, rekao je on.
Albanski premijer je objasnio i da mu crtanje pomaže pri obavljanju svakodnevnih poslova.
“To me ne ometa, naprotiv, to mi pomaže, pošto svoj posao i dalje radim normalno”, rekao je Rama za DW.
(TBT)






